Meslek Lisesi Yerleştirme Sonuçları

Milli eğitim bakanlığının verdiği takvime 05 Eylül 2011 itibari ile meslek lisesi yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına https://www.egitimsistem.com/e-okul-yonetim-bilgi-sistemi-72sf.htm buradan ulaşabilirsiniz.

Yerleştirilemeyen Öğrenciler ? (Öncelikle üzülecek bir durum olmadığını belirtelim, bir Meslek Lisesi (Teknik Lise) mezunu olarak, en kral bölümün bile hiçbir işe yaramadığını sizlere söyleyebilirim! )

Meslek liselerinden yaptığı tercihlerden hiçbirine yerleşemeyen öğrenciler; genel liseye gitmek isterlerse ancak kendilerine en yakın liseye kayıt yaptırabilirler, meslek liselerine gitmek isterlerse de yine kendilerine, adreslerine uygun bir meslek lisesine kayıt yaptırabilirler.

Velilere ve Öğrenci arkadaşlara tavsiyem; Öncelikle kendinize bir hayat çizgisi belirleyin. Meslek Lisesinin iyi bölümlerinden mezun olmak (Örn: Bilgisayar, Bilişim) üniversite sınavında eksiksiz soru çözerek kazanmak demektir. Okuldaki başarınız önemli değil, önemli olan bir KPSS sınavı ya da üniversiteyi kazanmaktır. Biz bunu biraz geç anladık ama Meslek Lisesi mezunları her zaman 1 adım geriden gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir