Emekli Sandığı Sorgulama

Son zamanlarda emeklilik vb. sorgulamalar için biraz bilgiler paylaşmak istedik. Şimdi nasıl emekli sandığı sorgulama yapabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Emekli sandığı sorgulamak için emekli.gov.tr adresinden faydalanacağız. (aşağıda tam sorgulama linki bulunmaktadır). Sorgulama için: Ad, soyad ve doğum tarihini girerek “TAMAM” butonuna tıklayınız. Sicilinizin verildiği tarihteki soyadınızı kullanınız. İki adınız varsa ilk adınızın ilk harfini yazıp bir boşluk bırakarak ikinci adınızı yazınız.
Örneğin : H Hüseyin

https://www.emekli.gov.tr/bilgi/SicilTespitiServlet1 bu sayfa sorgulama adresidir. Emeklilik ile ilgili tüm işlemleri emekli gov tr .sorgulama sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Emekli sandığı bayram ikramiyeleri şu zaman diyemiyoruz. Çünkü mutlaka bir gündem oluyor ve hiç umulmadık zamanlarda bayram ikramiyeleri dağıtılabiliyor. O nedenle TV haberlerini takip etmenizde fayda var.

Sorularınızı konu altındaki yorum alanından bizlere ulaştırabilirsiniz.

emekli-sandigi

Emekli Sandığı Sorgulama” 2 Yorum Yapılmış

 1. Sacettin ÇAVUŞOĞLU

  DOĞUM TARİHİ:01.01.19….
  TC NO :348381…..
  Emekli Sandığı Sicil No:55724…..
  30.07.19… ila 30.07.1989 tarihleri arasındaki emekli sandığına tabi
  toplam hizmet süremin bildirilmesi.

  Cevapla
 2. adem

  Ben Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli oldum ama 3 ay oldu hala ne emekli maaşım nede bir toplu paramı alabildim bu konuda yardımcı olunursa sevinirim teşekkürler

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir