Garanti Bankası Sınav Soruları

Geçmiş yıllara ait garanti bankası sınavı ile ilgili çıkmış sorular hakkında yazalım biraz. 25.03.2013 tarihinde yine Garanti bankası çağrı merkezi sınavı var, belki sınav soruları nasıl olacak diye düşünen arkadaşlarımız vardır.

Garanti Bankası Sınav Soruları

Sınav Genel Yetenek ve Dikkat Testi olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. İlk olarak 60 sorudan oluşan genel yetenek testi için 35 dakika süre veriliyor.Bu sınav Türkçe paragraf soruları, Matematik problem sorularından oluşuyor.Sonrasında ise yine 60 sorudan oluşan Dikkat Testi uygulanıyor.Dikkat testi için size tanınan süre ise sadece 15 dakika.Sınavlarda yanlış doğruyu götürmüyor.Dikkat testinde, sorular şekillerden oluşuyor.Mesela birkaç adet şekil veriliyor ve belli bir düzene göre devam eden bu şekillerden sonra aşağıdakilerden hangisi gelmelidir gibi, Ya da verilen metinlerden hangisi yanlış yazılmıştır gibi sorular geliyor.Bunların dışında basit Matematik işlemleri verilip hangisi doğrudur, hangisi yanlıştır şeklinde sorular soruluyor.Kısacası sınav soruları herkesin basit bir şekilde yanıtlayabileceği kolaylıkta. Çok çok düşük bir kültür ve bilgi seviyeniz yoksa bu sınavı rahatlıkla geçebilirsiniz.

Grup mülakatı

Yazılı sınav sonucunuz size doğru yanlış sayısı belirtilmeden başarılı oldunuz veya olamadınız şeklinde e-posta ve sms yoluyla bildiriliyor. Yanıt olumluysa size grup mülakatı için tarih ve yer bilgisi iletiliyor.Grup mülakatında ise 6-10 kişilik grup şeklinde salona alınıyorsunuz. Karşınızda 3-4 kişilik bir jüri bulunuyor. Jüri tarafından belirlenen tartışma konusunun yazdığı metin size sunuluyor. Verilen konuları örneklendirmek gerekirse tartışmaya açık olan

Bir ülkenin gelişmişliğini “tarım, sanayi, askeri durumu, teknolojisi” neye göre değerlendirirsiniz?

Günümüzdeki global etkileşimden dolayı tüm dünya ülkeleri kültürel olarak birbirini hızlı bir şekilde etkiliyor. Bu etkileşim bazen giyim tarzı olarak, bazense dinlenilen müzik olarak beliriyor. Sizce dünya gitgide tek bir kültüre mi mahkum olacak? gibi sorular yöneltiliyor.

Jürinin değerlendirmesi fikrinizin arkasında durup size gelen muhalefet yorumlara karşı yılmamanız ve kendinizi savunmanıza göre oluşuyor. Grup mülakatı yaklaşık 5-10 dakika kadar sürüyor.

Birebir Mülakat

Grup mülakatındaki performansınız olumlu olarak değerlendirilirse size yine e-posta ve sms yoluyla birebir mülakat yeri ve tarihi bildiriliyor. Birebir mülakat ise yine jüri karşısında sohbet havasında geçiyor.Jüri önce sizden kendinizi anlatmanızı istiyor.Deneyimlerinizi soruyorlar.Sonrasında ise size bir dizi sorular yöneltiyorlar.Burdaki yöneltilen sorulara karşı verdiğiniz cevaplar, üslubunuz konuşma şekliniz, diksiyonunuz ve heyecan durumunuza göre birebir mülakatın sonucu belirleniyor.

Eğitim Süreci ve İş Sözleşmesi

Birebir mülakatta da başarılı olursanız iş öncesi eğitimine tabii tutuluyorsunuz.Eğitim öncesinde iş sözleşmesi imzalanıyor.Merak edenler için, yaklaşık 1 ay süre bu eğitim süresince de maaş alıyorsunuz.Herhangi bir değişim olmadığı sürece Garanti Bankası’nda işleyiş bu şekilde.

Şuana kadar olan garanti bankası sınavlarının tamamında işleyiş bu şekilde devam ediyordu. Herhangi bir değişiklik olduğunda bizlerde bu konuda yeni güncellemeleri sizlerle paylaşacağız.

Sınava Örnek Sorular

1) 1+2/7(8×7)=?
2) Parağraf Souları Yorum
3) : SSSAAFGHDD Bu Yazının Aynısını Aşağıdaki Şıklarda Bulunuz
4) : ATATÜRK CAD. KIZILAY SOK. , NO.22/3 İST. Bu Adresin Aynısını Aşağıdaki Şıklarda Bulunuz
5) 5 10 8 16 14 ? Soru işareti Yenine Ne Gelecek,
6) Ali Bey bankanıza geldi ve elindeki 1500 ytl. lik çeki 10 adet 5 ytl banknot , 8 adet 10 ytl. lik banknot şeklinde istedi ona ödemeyi nasıl yaparsınız?
7)Ahmet Bey parasının tamamının %5 ini çekiyor geriye 900 ytl 5 ykr si kalıyor, Ahmet Bey’in parasının tamamı ne kadardır?
8)Mehmet Bey parasından %5 faiz aldığına göre 2 yıl sonraki parası 500 ytl ise şu anda ne kadar parası vardır?

SINIFLAMA YETENEĞİ

Aşağıdaki sözcük çiftlerinden hangisi, diğer dördüyle oluşturulan grubun dışında kalır?
a) odun-odunluk
b) yem-yemlik
c) kaşık-kaşıklık
d) çöp-çöplük
e) göz-gözlük

Aşağıdaki sözcük öbeklerinden hangisi, diğer dördüyle oluşturulan grubun dışında kalır?
a) elma,armut- meyve
b) kamyon,otobüs-taşıt
c) koyun,keçi-davar
d) öğrenci,sınıf-okul
e) buğday,arpa-tahıl

GENEL YETENEK SORULARI

Aşağıdaki bileşik sözcüklerden hangisi yapı yönünden, öteki dördünden farklıdır?
a) yurtsever
b)ısıölçereşdeğer
c)eşdeğer
d) uçaksavar
e) uyurgezer

2 . ( I) 3 5 10 12 24
( II) 4 7 21 24 72
(III) 5 9 36 40 160

Yukarıdaki sayı dizleri bir kurala göre oluşturulmuştur.Aşağıdakilerden hangisi bu kurala uymaktadır?
a) 6 11 33 38 114
b) 6 11 22 27 54
c) 6 12 17 85 255
d) 6 11 22 66 71
e) 6 11 55 60 300

? 17 22 20 25 22 27 23
Yukarıdaki sıralamada soru işaretinin yerine aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?
a ) 25 b) 20 c) 22 d) 23 e) 18

gibi. Garanti bankası sınavlarına girenler bilir, zamanı çok iyi kullanmak gerekir !

Garanti Bankası Sınav Soruları” 4 Yorum Yapılmış

 1. merve

  merhaba
  genel yetenek ölçümlemesine gireceğim. bazı matematik sorularında kağıt kalem kullanabiliyor muyuz yoksa kafadan mı çözmek zorundayız?

  Cevapla
 2. GBSS

  SEREF MERHABA ;

  CAGRDIKLARI POZISYON TELEFON BANKACILIGI MUSTERIYE TELEFONDAN YARDIMCI OLUYORSUN DEDİĞİN GİBİ ORYANTASYON EĞİTİMİ DİKİLİTAŞ TA VERİLİYOR SONRA MERKEZ OLAN GÜNEŞLİ DE İŞE BASLIYORSUN MAASLARI ORTALAMA 1500-1700 ARASI AMA PRİM SİSTEMİNE DE DAHİL OLABİLİRSİN. TELEFONDAN KREDİ KARTI SATIŞ GİBİ. SINAVLARDA YÜZYÜZE MULAKAT OLUP SENIN DIKSIYONUNA VE STRES ORTAMINDAKI DAYANIKLILIGINA BAKIYORLAR. İŞ YERİ ORTAMI GAYET GÜZEL ASILMA GİBİ BİR DURUM YOK UNUTMAYIN SİZ SEÇİLEREK GELENLERSİNİZ.

  Cevapla
 3. seref

  Merhaba, garanti bnk. müsteri temsilciliğne muracat ettim. 444ik.com adresine form doldurdum ve mülakata çağırdılar. herşey olumluydu. outpont tarzi bi şey dediler. o görevi yapcakmışım. 2 yıl sözleşme imzlayacğz. eğer işten cıkarsak tazminat ödemek zorundaymışız. sormak istediklerim..

  1- eğer hamile kalırsam durumum ne olur? doğum iznine ayrılıp, tekrar bitiminde işşe devam edermiyim? yoksa sözleşmemi sonlandırılarmı? tazminat ödemek zorunda kalırmıyım.

  2- 9-18 saatleri arasını işaretledim. iş yeri ist. güneşlide olacakmış. 2 ay dikilitaşta kurs varmiş.iş yeri ortamı nasıl. bayanlara asılma tarzı şeyler oluyormu?

  3-maaşları ne kadar oluyor?

  4- maaşları ne kadar?

  5-sınavlarda nasıl sorular soruluyor?

  bu konularda yardımcı olursanız sevinirim… iyi günler…

  Cevapla
 4. Hamza Dernek

  Hocam sağolasın çok aydınlatıcı olmuş ama birebir mülakatta ne gibi sorular geliyo siz girdiniz mi bilginiz varmı?

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir