Ne Zaman Emekli Maaşı Alırım

Emekli maaşım bağlandı mı ?

Şimdi işlemler değişti. Artık bu kadar beklemeden kısa sürede emeklilik ile alakalı bilgiler maksimum 45-60 gün içinde geliyor. Bu arada unutmadan. Emeklilikle alakalı dilekçelerinizi verdiğiniz saat ve tahihten itibaren isterseniz emekliliğinizin onayı üç ay sonra gelsin, siz içeride birikmiş olan üç aylık maaşınızı alabiliyorsunuz. Yani bilgi ne zaman kaç ay sonra gelirse gelsin yinede emekli paranızı, dilekçenizi verdiğiniz ilk günden itibaren alabiliyorsunuz.

emeklilik maasim

Gelişen interaktif uygulamalar neticesinde tc kimliğinizi girerek emekli maaşınızın bağlandığını sorgulayabiliyorsunuz. Bunun için öncelikle PTT müdürlüklerine giderek e devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunu edindikten hemen sonra aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz.

turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi linke giriş yaptığınızda emekli maaşım ne zaman bağlanır ,bağlandı ve sgk sgk emekli maaşım ne kadar oldu gibi sorularınızın hepsinin cevabını bulabileceksiniz. İşlemi gerçekleştiremeyen değerli emekli adayları, lütfen hiç bir internet sitesi üzeriden kişisel bilgilerinizi, tc kimlik numaralarınızı asla göndermeyin.

Emeklilik vb. e-devlet işlemleri için; turkiye.gov.tr adresinden tam olarak bilgi alabilirsiniz. (E-devlet şifreniz ile giriş yapmalısınız.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir