Bilgiler

Gmail’e Rehber Yedekleme

Özellikle günlük rutin yaşantımızı devam ettirebilmek için genel olarak arama işlemi yapmamız gerekmektedir. Bu aramalar için ise rehber’e ihtiyacımız olacaktır. Rehberinizi yedeklemek istiyorsanız bu işlemi istediğiniz gibi ister telefon üzerinden, ister uygulama ile, isterseniz de bilgisayar ortamında rehber yedekleme yapabilirsiniz. Biz bu konuda uygulama üzerinden Gmail’e Rehber Yedekleme işlemi, yedek nasıl alınır?nasıl yapılır? onu anlatmak istiyoruz.

Bu işlem için ilk olarak telefonunuzda bulunan rehberinizi vcf yada farklı bir uzantıda yedekleme yapabilen bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Bizim sizin için seçtiğimiz uygulama Android Rehber Yedekleme (Android Contact Backup) uygulamasıdır. Android Contact Backup telefonunuzda bulunan rehberinizi .vcf formatında istediğiniz telefonunuza yedekleyebilir ve daha sonra Gmail hesabınıza gönderme yada kayıt etme şansınızı sunacaktır.

Android Contact Backup uygulaması üzerinden hızlı bir yedek alabilir ve istediğiniz gibi Gmail hesabınıza yollayabilirsiniz. İlk olarak uygulamayı telefonunuza yükleyiniz. Google Play üzerinde uygulamaya sahip olabilirsiniz. Daha sonra ise yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Android Contact Backup uygulaması için ise yedekleme işlemini yaptıktan sonra ise bu yedeklemeyi ister dosya yöneticisi üzerinden ACB klasörü içerisinde .vcf uzantılı yedekleme dosyasını alabilirsiniz. Tabi sadece dosya yöneticisi olarak değil uygulama üzerinden de yedekleme için dosyayı paylaşabilirsiniz.

Administrator

Geniş bir bilgi birikimine sahip, çeşitli kaynaklardan derlediği bilgileri titizlikle inceleyerek kullanıcıların ihtiyaçlarına göre içerikler oluşturur. Kullanıcı memnuniyetini ve bilgiye erişimi ön planda tutarak, cpkn.net sitesinin içerik kalitesini sürekli olarak artırmayı hedeflemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu