Bilgiler

Ösym İletişim Bilgileri Adres ve Telefon Numarası

ÖSYM çeşitli alanda birçok sınav yapıyor. Tabi sınav sonuçlarından memmun olmayanlar, ösym yetkililerine soru sormak isteyenler ösym’nin telefon numarası ve adres bilgilerine ulaşmaya çalışıyorlar.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ”
DİKKAT: Adaylar, “yeniden belge çıkarılması, sınav sonuçlarının incelenmesi vb. ” isteklerini, ilgili sınav kılavuzlarındaki genel amaçlı dilekçe örneğini kullanarak merkezimize yazılı olarak yapacaklardır. Belgegeçer ve e-posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
” deniliyor.

Yani sınav sonuçları ile ilgili itirazlar vb. durumlar için telefon dan ulaşmak önemli değil. ÖSYM’nin Genel amaçlı dilekçe örneği ile başvuru yapmak gerekiyor. 5tlde bankaya para yatırılacak uyarısı kpss başvuru klavuzunda var ama genel amaçlı dilekçenin yayınlandığı sayfada bu ücretten bahsedilmemiş.

ösym’nin iletişim bilgileri:

Resmi, özel ve genel yazılar için:
ÖSYM Başkanlığı 06538 Bilkent-ANKARA
Telefon: 90(312) 298 80 50 (Çok Hatlı Santral)

Administrator

Geniş bir bilgi birikimine sahip, çeşitli kaynaklardan derlediği bilgileri titizlikle inceleyerek kullanıcıların ihtiyaçlarına göre içerikler oluşturur. Kullanıcı memnuniyetini ve bilgiye erişimi ön planda tutarak, cpkn.net sitesinin içerik kalitesini sürekli olarak artırmayı hedeflemektedir.

İlgili Makaleler

39 Yorum

 1. iyi günler ben ağustosun 9 unda ınternet üzerinden başvurumu yaptım ücretide ödedim yalnız benım resmimi kabul etmiyor şmöyle söylüyor yeni sınavlara giriş yapılamaz bu resimle 50 ay dolduğu için bugun gıttım başvuru yapılan alana bana sınav basvurulRI BİTTİ Mİ gidip güncelleticeksiniz diye acaba doğrumu ne yapmam lazım

 2. BeN meslek lisesinde okuyorum ek puan yok denildi ama Okulumuzdan bir öğrenci almış bunu aciklayabilirmisiniz

 3. Nüfus cüzdanında açık belgedeki açık ama ben kapalıyım beni ygs sınavına kapalı alırlar mı

  1. Kimliği yenileme şansınız var ise kimlik yenileyin. Diğer türlü sıkıntı çıkabilir. Sınava da açık gitmeniz gerekebilir. En sağlıklısı açılmak istemiyorsanız kimliği yenilemenizdir. (Sadece öss için değil bir çok sınavda bu size sıkıntı çıkartabilir.)

 4. Şimdi biz tercihlerde okulu yazcaz mesela tercih geldi ama bizi okul sağlık raporu bakımından eksik gördü ve okula alınamadık o halde ne yapacağız

 5. Ben Bolu’da matematik öğretmenliği okuyorum,ayrıca bu sene ygs ye girdim dışardan ilahiyat okuyacağım için.Fakat herhangi bir üniversitede örgün olarak okuyan bir kişinin sınavsız dışardan 2.üniversite okuma şansı varmış,bunu yeni öğrendim.Şu an benim 2 türlü de ilahiyata kayıt olma hakkım var,hangi yoldan olayım,bi fark oluşturur mu

 6. Merhaba obp puanim 335 ilk tercihlerimi yaptim. Ilk yercihlerde bilgisayar pro. Ciktiama gitmek istemiyorum 2. Tercihleri yapmak istiyorum okula kayit yaptirmadim puanim duser mi yoksa 2. Tercihlerde ayni puan uzerinden mi degerlendilir

 7. sınavda snf gözetmen hocasının yanlş yönlendrmesyle din kültürü sorularını yapmadmmm!!

 8. harita kadastro okumuş bir arkadaşım kpss ye ve polis okulu sınavlarına girdi. kpss ilk tercihte olmadı ve şuan polis okulunda. polis okulunda okurken deniz kuvvetleri mülakatına çağrıldı ve yedeğe kaldı. yedeğe kaldığı için sağlık raporu götürmesi gerekiyor ancak aynı tarihte polis okulunda sınavları var bu yüzden sağlık raporunu götüremeyecek. bu durum haziran ayında yapcğı tercihlerde bir sorun oluşturur mu???????????

 9. ticaret meslek lisesinde okuyorum…bankaya 40 lira yatırdım yani sınav+sınavsız geçiş hakkı.ama kayıt olamadım.sınava girmeyip sınavsız geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum.yani onun içindemi kayıt olmam gerekiyo kayıt süreleri bitmişte..yada bu farklı mı oluyo bi açıklarrsanız çok sevinirim….

 10. dün başvuru bitmiş ve ben bugun öğrendim gittiğimde 2. yılımdı ve parayı yatırmıstım hiç bir sekilde bir çözümü yokmu yanı her sene uzatma oluyo her yıl bir kaç günde olsa sistem acılıyo bu yılda olmayacakmı her dakıka bakıyorum siteyi takıp ediyorum . lütfen biri yardımcı olabilir mi hayatım bugün değişti ve bir cok insan benım gibi parayı yatırıp bas vurusunu geciktirmiş bir günde olsa sistemi açarmısınız lütfen yardım edin ;(

 11. merhaba ben meslek lisesinde okuyorum meslek lisesinden als subaylık sınavlarına giriş oluyor mu lise 2 okuyorum cevabınızı bekliyorum.

 12. Lütfen yardımcı olun.şuanda konya 3. sınıf üniversite öğrencisiyim.ailevi sorunlar yüzünden geçiş yapmam gerek memleketime. Alttan dersim olduğu için geçiş yapamıyorm. Ösym sınavına tekrar girip gideceğim yerin puanını tutturursam tekrar kaldığım yerden devam edebiliyor muyum.

 13. ben ünüversite tercihi yaptım ve kazandım şimdi hacetepe hemşirelikte okuyorum ben bir daha sınava girmek istiyorum acaba poanlarım kırılırmı.tercih yapıp ünüversite okuyanların puanları kırılmayacakmış acaba bu bilgi doğrumu

 14. ygs de sorulan türkçe sorularınız çok uzun.ve her senede türkçe bölümündeki kelime sayısını arttırıyorsunuz.sınavda bize verilen 40 dk sürede yeterli olmuyor.müdahele edebilmeniz mümkünse rica ediyorum bir çözüm bulun.

 15. arkadaşlar sınav fobim var. kalabalık ortamda sınava giremiyorum.ygsye yalnız girebilmek için ne yapabilirim. biri bana yardımcı olabilir mi?

 16. lisans mezunuyum.kpss den umudum yok hep kopya iki yıllık bir bölüm okusam kpss ye ön lisans olarak girebilirmiyim çok acil cevap almam gerek ona göre kayıt yaptırıcamen. lütfen bilgisi olan bana cevap yazsın

 17. iyi günler lisans mezunu biri tamam lama olmadan önlisans ta başka bir bölüm okursa önlisans tan kpss sınavına girebilirmi?

 18. arkadaşlar bu arada bilgim olduğu için söylüyorum sorumluluk sınavlarında üni kazanmışsanız zaten geçer siniz hocalar sıkmaz rahat olun kızlar

 19. merhaba: ben lisans(işletme) mezunuyum şuan ikinci üni olarak adalet okumak istiyorum kpss sınavına adalet mezunu olarak girmek istiyorum.. memurlar net te bir yazı okudum her hangi bir yüksek öğretim mezunu kendi alt bölümünden kpss sınavına giremez diye acaba bu bilgi doğrumudur. lisans mezunu olarak myo olan adaletten sınava giremem mi? lütfen yardım cı olun bilgiye göre tercih edicem.. saygılarımla

 20. Ben öss sınavını kazandım ama istemediğim bölüm olduğu için gitmek istemiyorum.Eğerki bu sene kazandığım yere gitmezsem bi sene daha dersaneye gidip sınava tekrar girersem kaç puanım düşer.Lütfen yardımcı olun…

 21. lütfen çok acil bilgisi olan varsa yardımcı olsun çünkü hayatım o 1 derse bağlı oda dilanlatım. perişanım. yani şans yüzüme güldü ama bugün sınav sonuçlarını öğrendiğimde 1dersten kalmışım çok üzüldüm ne olur şu darda olan kardeşinize yardım edin. bu ek sınava girip geçersem üni gidebilirmiyim? lütfen

 22. slm. ben açık lise çocuk gelişim bölümü okudum ve sınavsız geçiş hakkımı kullandım ve kazandım ama açık lise derslerinden sadece 1dersten kaldı o bir ders için üniversite kazanmama rağmen gidemiyormuyum yani? bunu öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun. ösym ye ulaşamıyorum . ek sınava girip kalan 1desimi geçersem üni. gidebilirmiyim acaba?

 23. benım kpss adres bilgim yanlış kayıtedilmiş acaba düzelme olabilir mı yada sınava girince yada bi yer tutturursam sonradan bi sankıncası olur mu bilgi verirseniz memnun olurum

 24. merhaba ben meslek lisesi mezunuyum,acık öğretim 2 yıllık sınavsız dikey geçiş sistemine kayıt yaptım tablo 3A dan yaklasık 10 tercih yaptım fakat tercihlerimin hiçbiri kabul edilmedi nedenini öğrenebilir miyim tşk..

 25. Lise mezunuyum Sadece ygs sınavına girdim lys ye girmedim. Meslek lisesi mezunuyum 2 yıllık direk geçiş hakkım var Antalya da yaşıyorum kendi bölümümle ilgili 2 yıllık tercihleri yaptım antalya olarak ama hiç biri çıkmadı. Acaba şimdi gidip direk geçiş hakkımı kullanabiliyormuyum??? Lütfen yardımcı olun

 26. kader hanım açık lise ile ilgili tam bir bilgim yoktur. Ancak kısa bir araştırma yaptıktan sonra, sorunuz ile ilgili birşeyler bulabilirsem mutlaka cevap vereceğim.

  iyi günler.

 27. mrh ben açık lisede okudum mezun olmam için 9 kredi lazım 29 temmuzda yaplacak olan sınavdan sonra inş mezun olucam lys sınavınada girdm acaba puanlarm nasıl hesaplanacak bilgilendirirsenz sevinirm tşk.

 28. 2 yıllık harita kadastro mezunuyum 4 yıllık aö bi böüm bitirsem devlet kademesinde diplomam geçersiz sayılır mı?

 29. ösym yi sürekli aramama ragmen sürekli bütün hatlar dolu diyo nasil ulasabilirim? ya da neden ulasamiyorum telefonda

 30. Bu yıl aöl den mezun olacağım vede ygs sınavına başvurdum.Yeni sisteme göre aöl de alan yok.Başvuru kağıdında ise diğer bölümlere tanınnan haklardan yararlanamaz diyor.bunu biraz açıklarmısınız.Ayrıca ben sosyal b.girecek şekilde hazırlandım..nasıl olacak,puanlara neye göre hesaplanacak..??

 31. 2 yıllık meslek yüksek okulundan mezun oldum.açıköğretim fakültesi işleme bölümünden devam ediyorum.çif diploma kullanma hakkına sahip miyim ? meslek yüksek okulu diplomam tamamen fes olur mu?

 32. @abuzer demir, buradaki iletişim formu ile ÖSYM çalışanlarına duyuru yapmazsınız. Burası sadece bilgilendirmek amacında hazırlanmıştır.

  ÖSYM’de tüm bu işlemler dilekçe ile yapılır. Herhangi bir ÖSYM Klavuzundan ösym iletişim adreslerini bulabilirsiniz.

 33. DEĞERLİ ÖSYM ÇALIŞANLARI 17.07.2011 TARİHİNDE YANİ DÜN YAPILAN DİKEY GEÇİŞ SINAVINDA (DGS) Bİ HATA OLDU DA İLK TESTE TÜRKÇE TESTİNDE BAŞLADIM AMA HER SINAV GİBİ OPTİKTE İLK TÜRKÇEYİ DOLDURULACIĞINI ZANNETTİM BENDE TÜRKÇE TESTİ KODLAMASINI MATEMATİK BÖLÜMÜNE , MATEMATİK BÖLÜMÜ İŞARETLEMASİNİ DE TÜRKÇE TESTİNİN OLDUĞU BÖLÜME YAPTIM ACABA BU SIKINTI GİDERİLEBİLİR Mİ YANİ OPTİK OKUNDUĞU ZAMAN YERLERİ DEĞİŞTİRİLEREK YAPILIR MI ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ?

 34. Kaç gündür bakıyorum puanım hesaplanmamış puanımın hesaplanmasını istiyorum.Bu sene çok kişinin hakkını yendiğini düşünüyorum.Lütfen daha vicdanlı davranın.en kısa zamanda puanımın hesaplanmasını istiyorum teşekürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu