Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı ev sistemleri denildiğinde, her şeyin çeşitli kumanda sistemleri ile kontrol edilebildiği evlerdir. Teknoloji ilerledikçe akıllı ev sistemi fiyatları düşüyor ve son zamanlarda oldukça gündemde olan bir konu.

Akıllı Ev Sistemleri Özellikleri

* Perdeler, Işıklar ve diğer cihazlar uzaktan kumanda vb. cihazlar ile kontrol ediliyor.
* Akıllı ev sistemi ve evdeki tüm cihazlar programlanarak ilgili sensörler yardımı ile programlanan zamanda çalışıyor ya da duruyor. (Aydınlatma sistemi, sulama, ısıtma gibi.)
* Kısacası eviniz sizi, herhangi bir yabancıyı, o anki hava şartlarını ve zamanı tanıyor. Siz ya da programlamasında kendisine verilen emir ne ise onu yapıyor.
* Güvenlik kontrol altında !

Akıllı ev sistemlerinin diğer bir güzel tarafı ise; uzaktan evin tüm kontrolünü sağlayabilmek. Günümüzde artık cep telefonu ile bile istenilen yerden internete bağlandığımızı düşünürsek, evin sistemine bağlanıp evden çıkarken unuttuğumuz bir ışığı kapatmak, ya da hırsızlara karşı birkaç kez ışıkları kapatıp açmak oldukça faydalı olacaktır.

Türkiye’de bir çok firma akıllı ev sistemi kurmaktadır. Firma sayısı artması ile fiyatlar da giderek düşüyor.

Akıllı ev sistemi fiyatları belirlenirken;
Hırsız, Yangın, Gaz sızıntısı, Su taşkını alarmları. Bahçe sulama, ısı sistemleri. Panjur, perde kontrolü. (Kaçar adet oldukları.) ve Evinizi, yapısı, bulunduğu şehir, salon, oda, kat, mutfak, banyo wc, bahçe ve garaj sayısı gibi oldukça detaylı bilgiler form aracılığı ile gönderildikten sonra sizin için uygun fiyat teklifi çıkartılıyor.

Akıllı Ev Sistemi

Akıllı Ev sistemleri hakkında sormak istediklerinizi ve düşüncelerinizi konu altındaki yorum alanından okurlarımızla paylaşabilir siniz.

Akıllı Ev Sistemleri” 2 Yorum Yapılmış

 1. konya akıllı ev sistemleri

  Çok güzel bir teknoloji.Kısa süreden herkesin evinde olması dileğiyle.

  Cevapla
 2. Ünver COŞKUN

  Selamlar,
  İki blok 37 birimden oluşan projemizi akıllı ev konseptiyle yapmakiçin iletişim kurmak istiyoruz. Kolay gelsin.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir