Seferihisar Karakoç Kaplıcaları

Karakoç Kaplıcaları İzmir Seferihisar Kavaklıdere Köyü yakınlarındadır ve İzmir turizmi için oldukça önemli bir yerdir. Kaplıcanın tarihi yaklaşık 2000 yıl öncesine dayandığı belirtilir.

Karakoç Kaplıcaları yakınında konaklamak için bir çok otel ve pansiyon bulunmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık 17 km. mesafededir. Karakoç Kaplıcalarının iletişim numaralarını ve güncel fiyatlarını en kısa zamanda bu yazıya ekleyeceğiz. Kaplıcanın yakınların bulunan otel ve pansiyonları da ilgili kategorilere eklemeye çalışacağız. Ziyaretçi sayısının her geçen gün artmasından dolayı Karakoç Kaplıcalarının da fiyatları sürekli değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kaplıcanın güncel fiyatları için, bölgeyi ziyarete gitmeden önce iletişim numaralarından bağlantı kurmanız tavsiye edilir.

Karakoç Kaplıcası Özellikleri

Karakoç Kaplıcalarının sularında; karbondioksit, sodyumklorür ve bikarbonat bulunmaktadır.
Romatizma,
Deri hastalıkları,
Mide ve bağırsak bozukluğu gibi hastalıkları olanlar yoğun bir şekilde bu kaplıcayı tercih etmektedir.

Karakoç kaplıcalarına giden hemen hemen herkesin memnuniyeti de bölgenin popülerliğini her geçen gün artırmaktadır.

Bir taraftan Karakoç Kaplıcalarında tatil yaparken, diğer taraftan da, İzmir’in güzellikleri olan Selçuk Kalesi’ni, Urla Yarımadası’nı, Nebiler Şelalesi’ni, Ekmeksiz Plajı’nı, Karantina Adası’nı, Yedi Uyuyanlar Mağarası’nı, Kadifekale’yi, Agamemnon Kaplıcaları’nı ziyaret edebilir veya gezebilirsiniz.

Karakoç Kaplıcalarından Görüntüler

Son zamanlarda Karakoç Kaplıcalarının bakımsızlıktan ve ilgisizlikten dolayı oldukça kötü durum da olduğu söylense de, şifalı suyun yararını gören bir çok kişinin kulaktan kulağa kaplıcayı önermesi ile her yıl ziyaretçi sayısı git gide artmaktadır.

Karakoç Kaplıca hakkında daha fazla bilgiye Kaplıcalar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir