Kyk Borç Sorgulama ve Ödeme

KYK borcu olmayan öğrencimiz var mı? Açıkcası %99 cevap HAYIR olarak gelecektir.

Hepimizin öğrencilik döneminde KYK’ya borçlandığı, kredi aldığı zaman olmuştur. Alması kolay da KYK borçlarını ödemek günümüzde biraz sıkıntılı. Malum okul biter bitmez herhangi bir iş durumu maalesef ülkemizde MÜMKÜN DEĞİL.

Bir çoğumuz kyk borçlarımızı ödemekte sıkıntı çekiyoruz. Bunu yaklaşık 3 yıl öncesinde Öğrenim Kredisi 4 yılda ödenecek başlıklı konumuzda dile getirmiştik. Bir çoğumuz borçlarını taksitlendirdi ama doğru düzgün bir iş bulamama nedeniyle, borçlarımızı ödemedik ve halen kredi alan her 10 öğrenciden 8′ i DEVLETE BORÇLU…

KYK borçları kendiliğinden silinir mi? Affı var mı ?

Tabi ki hayır.

Ancak bir seçim olacak ya da herhangi X partisine bir oy gerekecek te bizim öğrencilerin borcu silinecek…  Kısacası bizler bu borcu bir şekilde ödeyeceğiz. KYK’ ya ne kadar borcunuzun olduğunu, Kredi Yurtlar Kurumunun, Kredi Geri Ödeme Sorgu Ekranından TC. kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz.

Eğer TC. kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz; borçlarınızın olup olmadığını gösteren sonuç sayfası karşınıza çıkacaktır. Borcunu ödeyenlerin ekranında “ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır.” yazar.

Dilerim hepiniz kyk borcunuzu sorguladığınızda bu şekilde bir ekran ile karşılaşırsınız. KYK borç sorgulama ile ilgili sormak istediklerinizi konu altında yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir