Bilgiler

Silikon Nasıl Yapılır

Silikon Nasıl Yapılır-Çekilir?

silikon

Silikon yalıtım, izolasyon ve ilgili bölgedeki su sızıntılarını gidermek amacıyla yapılır. İşlem çok basittir. Silikon tabancasına tüp yerleştirilir ve tabancanın tetiği sayesinde silikon çekilir. Genellikle bir tüp kullanıldıktan sonra bitmez ve tüpün ucu tekrar silikon tabancası lazım olduğunda donmuş olur.

Bu durumda yapacağınız tek şey var. 1 adet tüp alıyorsanız 3-4 adet fazladan silikon tüp ağızlığı alın. Bu şekilde her kullanımda yeni bir ağızlık takmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Çeşitli malzemeler ile ağızlığı kapatmayı deneyebilirsiniz ancak ne yaparsanız yapın silikon yine içeride donacaktır. Benim uyguladığım en kesin çözüm her kullanıma 1 adet yeni ağızlık takmak.

Sizin varsa farklı bir fikriniz yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Administrator

Geniş bir bilgi birikimine sahip, çeşitli kaynaklardan derlediği bilgileri titizlikle inceleyerek kullanıcıların ihtiyaçlarına göre içerikler oluşturur. Kullanıcı memnuniyetini ve bilgiye erişimi ön planda tutarak, cpkn.net sitesinin içerik kalitesini sürekli olarak artırmayı hedeflemektedir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kimyasal madde kartuşu kimyasal madde kartuşu boşluğuna yerleştirilir. Sabitleme perçini ile kabzaya bağlanan tetiğe uygulanan kuvvet; sıkma perçini ile iticileri ve bahsedilen iticilerin kavradığı hareket milini iterek kimyasal madde kartuşunun içerisindeki kimyasal maddenin dışarı çıkmasını sağlar. Tetiğe uygulanan kuvvet kaldırıldığında; uzun yay ilk şeklini alarak hem iticilerin hem de sıkma perçini ile tetiğin başlama noktasına dönmesini sağlar. Ön pul; tetiğe uygulanan kuvvetin kimyasal madde kartuşuna iletilmesini sağlar. Kısa yayın gergide tuttuğu ve tetiğe uygulanan kuvvet kaldırıldığında hareket milinin geri kaçmasını engelleyen mandala uygulanan kuvvet sonucu; işlevi biten hareket milinin arka puldan tutularak geri çekilmesi sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu