Antalya’nın Tarihi Yerleri

Antalya’nın bir çok tarihi yeri olduğunu biliyor muydunuz ? Tatil yeri olarak Antalya’yı seçtiyseniz, herşeyi eğlence olarak görmektense, size tavsiyemiz Antalya’nın tarihi yerlerini de mutlaka geziniz.

Bir çok yabancı turistin bu doğa harikalarını gezmek için binlerde km. uzaklıktan geldiğini düşünürsek, kendi ülkemizdeki bu güzellikleri kaçırmamızın ne kadar üzücü olduğunu tahmin etmek çokta zor olmasa gerek.

Antalya Manavgat Şelalesi
antalya Manavgat selalesi
Manavgat Şelalesi Antalya’nın Manavgat ilçesinin 3 km. kuzeyinde Antalya’ya 80 km. mesafededir. Manavgat Şelalesi, ilçe ile aynı ismi taşır. Manavgat Şelalesi 4-5m yükseklikten dökülmesine rağmen, geniş bir alan üzerinde gürül gürül akışı ile ve doğayla iç içe oluşuyla turistlerin ilgisini çekmektedir.

Antalya Düden Şelalesi
antalya duden selalesi
Düden Şelalesi Antalya’ya 15 km uzaklıkta ve Antalya’nın en güzel şelalelerindendir. Düden Şelalesi suyunun ilk ana kaynağı Kırkgöz’dedir. Düden Şelalesi’nin döküldüğü yer ve yem yeşil piknik alanıyla çok güzel bir görünüme sahiptir. Düden şelalesinde bir de mağara vardır. Mağara oyuklarından şelalenin arka taraftan nasıl bir gürültüyle aktığını izleyebilme fırsatı bulacak ve çok eğleneceksiniz.

Düden Şelalesi hakkında daha fazla bilgiye Oteller ve Pansiyon sitemizden ulaşabilirsiniz.

Antalya Fosforlu Mağara
antalya Fosforlu Magara
Mağara, bir deniz mağarası olduğu için içinden küçük teknelerle geçilebiliyor. Mağarayı geçtikten sonra kendinizi mağara ağzındaki tertemiz sulara atıp, deniz keyfini farklı bir atmosferde yaşayabilirsiniz. Fosforlu Mağara, Alanya’daki turistler tarafından sürekli ziyaret ediliyor. Küçük bir gezi teknesiyle hem yüzmek hem de eğlenmek ve farklı bir yer keşfetmek için Fosforlu Mağara’yı rotanıza dahil edebilirsiniz.

Antalya Andızlı Cami
1277 yılında Emir Bedrüddin tarafından yaptırılan cami adını hemen yanındaki andız ağacından almıştır.

Antalya Damlataş Mağarası
antalya damlatas magarasi
Damlataş Mağarası, Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunup, Alanya’ya 3 km uzaklıktadır. 1948′de bulunan Damlataş Mağarası deniz kıyısında bulunmaktadır. 15 metre yüksekliğinde, 200 metrelik bir alanı kapsayan Damlataş’ın içerisi sarkıtlar ve dikitlerle doludur. Havası astım hastaları için son derece faydalı olduğundan ziyaretçiside çoktur.

Antalya Noel Baba Kilisesi
antalya noel baba kilisesi
Gerçekten kırmızı giysili, ak sakallı bir dede mi? Hani şu her yılbaşı gecesi beklenen, çam ağacının dibinde veya şöminenin önünde armağanları aranan Noel Baba Yılbaşlarında, insanlığa umut, çocuklara armağanlar dağıtan, denizcilerin ve küçük çocukların koruyucusu olduğuna inanılan.

Antalya’da tabi ki bu doğa harikalarında başka bir çok tarihi yerler var (Aspendos, Köprülü Kanyon, Kızıl Kule, Alara Kalesi, Side, Kurşunlu Şelalesi, Antik Kent Perge) ancak gezilecek yerler olarak biz en çok tercih edilenlerden birkaçını belirttik.

Tarihi yerlerle ben ilgilenmiyorum bana eğlence lazım diyorsanız Antalya’nın eğlence yerleri konumuzu inceleyebilirsiniz.

Antalya Otelleri sayfamızdan, Antalya’nin en çok tercih edilen otelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Antalya Pansiyonlar, Oteller ve Gezilecek yerler, Tarihi yerler vb. ile ilgili tüm konulara Antalya sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir